O mnie

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2014 roku, na tej samej uczelni, uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalisty fizjoterapii.

Pracę z pacjentami rozpocząłem w 2000 roku jako technik fizjoterapii w Klinice Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM  w Łodzi. W 2005 r. objąłem stanowisko młodszego asystenta, a od 2014 roku jestem asystentem. Jednocześnie od 2015 r. pracuję jako asystent na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od kilku lat prowadzę również prywatną praktykę z pacjentami w Łodzi i Zgierzu.

Pracuję zgodnie ze standardami IFOMPT. IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists) to federacja powstała z inicjatywy F. Kaltenborna, Mc Kenziego i G. Maitlanda i stanowi jedną z pięciu specjalistycznych podgrup WCPT (The World Confederation for Physical Therapy) – Światowej Konfederacji Fizjoterapii. IFOMPT wyznacza najwyższe edukacyjne i kliniczne standardy fizjoterapii na całym świecie. Gwarantuje tym samym jednakowe zasady szkolenia oraz najwyższy poziom wiedzy praktycznej i teoretycznej dotyczącej badania i leczenia narządu ruchu.

Ukończyłem kursy: OMTI wg IFOMPT, Terapia manualna, Fizjoterapia chorych z chorobami układu krążenia, Podstawy medycyny fizykalnej i balneologii, Promocja zdrowia, Teoria i filozofia fizjoterapii, PNF, Centralnej Stabilizacji wg IFOMPT, OMT I i OMT II wg IFOMPT, Zniekształcenia statyczne ciała u dzieci i młodzieży, Współczesne kierunki w zakresie protezowania i aparatowania kończyn górnych,  dolnych i tułowia, Podstawy neurorehabilitacji, Rehabilitacja dzieci ryzyka, Zakażenia HIV i AIDS, Kinesiology Taping, Taping w rehabilitacji i sporcie, wg koncepcji Mulligana, wg koncepcji Szwedzkiego Instytutu Hiropraktyki dr Ackermann᾽a, Manualnej terapii funkcjonalnej jako szansy rozwoju dla osób ze środowiska medycznego, Neuromobilizacje w terapii manualnej, Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego, Staw Krzyżowo-Biodrowy Diagnostyka i Leczenie, Innonative Solutions by Dynamic Bracing, Manualnej terapii wg Masayuki Saionji, Techniki energizacji mięśni, Relaksacja powięzi, Laseroterapii i Masażu Kosmetycznego.

Mam 41 lat i wspaniałą rodzinę: żonę Lidkę, syna Kacpra i córeczkę Jagodę. Interesuję się motoryzacją, a w wolnym czasie gram w piłkę nożną.

 

Top